• Zber papiera

• Ako každý rok, aj v tomto školskom roku sa na našej škole konal ZBER PAPIERATakto jednoducho sme pomohli zachrániť naše lesy. Spolu za školu sme vyzbierali 1 959 kg.

Odmenení  jednotlivci, ktorí priniesli najviac papiera:

1. miesto Šimon Jankovič 1. B./320 kg

2. miesto Bibiána Pompurová 4. roč./205 kg

Veronika Maronová 4. roč./ 200 kg

3. miesto Timko Horváth 5. roč. / 175 kg

Matúš Mitas 5. roč./ 160 kg

Najviac papiera priniesli žiaci z 5. ročníka/ 595 kg a boli odmenení sedacím vakom do triedy.

Poďakovanie patrí všetkým žiakom, rodičom a  priateľom školy.

• Robotika

•

24.5. 2023 navštívili žiaci 7.B firmu ABB s.r.o v Bratislave, ktorá poskytuje technológie pre energetiku a automatizáciu. Exkurziou nás sprevádzal rodič žiaka 7.B p. Martin Tománek. Pre siedmakov si pripravil p. Tománek edukačný materiál o robotike a jej vývoji, využití v praxi, previedol nás výrobnou halou a v školiacich miestnostiach si žiaci mali možnosť vyskúšať a ovládať robotov. Ako to siedmakom išlo, si môžete pozrieť na fotografiách z tohto dňa zameraného na techniku. Ďakujeme, že sme mali možnosť nahliadnuť do zákulisia robotiky. Žiaci 7.B, tr. p. uč. Hanáková a p. uč. Zavarská.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Robotika .

• Biologická olympiáda

• V priebehu mesiacov apríl a máj sa konalo viacero kôl biologickej olympiády. Okresné koláv kategóriách D a E prebiehali po prvýkrát  v našej škole. Zúčastnilo sa ich  celkom 33  žiakov z 13 škôl, z nich 5 žiakov bolo z našej školy.

kategórii D v projektovejčasti sa na 1.mieste umiestnil Peter Trnka s projektom Pestovanie medonosných rastlín a na 2. mieste Nela Chynoradská s projektom Pozorovanie vývoja žriebät.

teoreticko-praktickej časti Valentína Kubovičová obsadila 4. miestoRadovan Litvák sa stal úspešným riešiteľom.

kategórii E v odbornosti botanika Margaréta Mlíchová obsadila 1. miesto. Postúpila do krajského kola, kde získala 2. miesto.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za vzornú reprezentáciu školy.  Pani učiteľky Mlíchová a Trnková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Biologická olympiáda.

• Matematika v 5. ročníku

• Na hodinách matematiky sa so žiakmi často vyberieme do terénu na matematické vychádzky. Žiaci riešia v teréne zadané úlohy. Zbierajú si potrebné informácie na riešenie praktických matematických problémov.

P- uč. Trnková

Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematika v 5. ročníku.

• Zážitkové učenie s papagájmi

• Zážitkové učenie dňa 24.5.2023 s papagájmi Arakovo dopadlo výborne. Žiaci 1. stupňa prežili krásne dopoludnie, niečo nové sa naučili a  vyskúšali si. Kŕmili papagáje Ary kakadu a Zobákorožca, držali ich na rukách a niektorí sa s nimi i skamarátili. Nielen vidieť, ale aj zažiť sa nieslo dnešným vyučovaním, z ktorého si deti odniesli pekné zážitky a skúsenosti.  Do fotogalérie bol pridaný nový album Zážitkové učenie s papagájmi .

• Turistický krúžok v Dolnej Krupej

• Dňa 20.5. sme navštívili Medolandiu v Dolnej Krupej, žiaci bližšie spoznali zaujímavý život včiel cez čuch, chuť, hmat, sluch a zrak, dokonca ,,lietali” okolo 6-metrovej kvapky medu. Dozvedeli sa veľa informácií o včelách a ich produktoch. Každý si vyrobil sviečku z včelieho plástu, v závere exkurzie museli vylúštiť tajničku, správne odpovede hľadali v nádhernom areáli Medolandie, ktorého súčasťou je aj Rozárium M. H. Chotekovej, za správne vyriešenie dostali sladkú odmenu, ktorej sa veľmi potešili. Keďže nám počasie prialo, spravili sme si aj piknik a naplno využili všetky lákadlá v areáli, prešli sme sa aj okolo kaštieľa. Nemohla chýbať ani sladká bodka na záver- zmrzlina :)  Vedúca krúžku p. uč. Brošová.

Ďakujeme za účasť a pedagogický dozor p. uč. Hlubíkovej a taktiež za veľmi dobrý komentovaný výklad počas celej exkurzie p. D. Durechovej.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Turistický krúžok v Dolnej Krupej.

• Energoland

• Dňa 12.05. 2023 sa žiaci 7.A, 8.A a 8.B triedy zúčastnili exkurzie. Navštívili zábavno- vzdelávacie
              centrum v Mochovciach – Energoland. Žiaci si pozreli 3D film o evolúcií, dozvedeli sa informácie
              o objavení uránu, objavení žiarenia X a rádioaktivite a o celkovom fungovaní jadrovej elektrárne. Pre
              lepšie pochopenie princípu fungovania výroby elektriny v jadrovej elektrárni sa žiaci zoznámili s 3D
              modelom elektrárne. V neposlednom rade si na vlastnej koži vyskúšali viac ako 33 interaktívnych
              a zábavných hier v rôznych sekciách.Do fotogalérie bol pridaný nový album Energoland.

• Pracovné vyučovanie v 4. ročníku

• Žiaci si do spoločného záhonu posadili cibuľu, reďkovku, šalát, hrášok a mätu. O rastliny sa budú spoločne starať, pravidelne polievať a po zbere si na nich pochutnajú.