• Hollého pamätník

• Literárna súťaž Hollého pamätník, známa aj ako Hviezdoslavov Kubín má u nás dlhoročnú tradíciu.  Po prvýkrát sa konala v roku 1954 a stala sa z nej obľúbená súťaž v umeleckom prednese. Ako aj po iné roky, aj v tomto školskom roku sa na našej škole konalo školské kolo v prednese poézie a prózy dňa 14.2.2023. Na 2.stupni sa ho zúčastnilo 10 recitátorov.  Na prvých miestach sa umiestnili žiačky Dominika Alexandra Honzová  (II. kategória – próza), Alexandra Adamcová (III. kategória – poézia) a Nina Droščáková (III. kategória – próza), ktorá nás bude reprezentovať aj v obvodnom kole.

• Vážení rodičia a priatelia školy!

Aj tento rok môžete 2% z Vašich daní venovať Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Šúrovce. Pomôžete tak skvalitniť výchovno-vzdelávací proces, podporíte aktivity na škole a prispejete k modernizácii priestorov školy. Tlačivo na poukázanie 2% daní z príjmov si môžete stiahnuť priamo tu zo stránky školy, alebo si ho vyzdvihnúť v škole, poprípade ho môžeme poslať po žiakovi. Vopred ďakujeme! Návod, ako postupovať - KLIK

• Turistický krúžok

• Posledný deň pred jarnými prázdninami žiaci z turistického krúžku sa venovali pozeraniu dokumentu o bratislavskej prírode. Cítili sa takmer ako v kine, mohli si pochutnať na popcorne a teplom čaji. Po dopozeraní si svoje novonadobudnuté poznatky overili v pripravenom kvíze, súťažili v 2 skupinách: chlapci a dievčatá. Výsledkom bola remíza, väčšinu odpovedí mali správne, a preto si každý zaslúžil sladkú odmenu.

Vedúce krúžku Brošová, Mrvová Do fotogalérie bol pridaný nový album Turistický krúžok.

• Recitačná súťaž

• Na recitačnej súťaži ...a Slovo bolo u Boha získala naša žiačka Hanka Ambrušová krásne 3. miesto v kategórii - próza. Ďakujeme za reprezentáciu.

• Hollého pamätník 1. stupeň

• Po absolvovaní triednych kôl recitačnej súťaže Hollého pamätník sa na našej škole dňa 15.2.uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese prózy a poézie. Na základe výberu ukážky, zvládnutia textu a umeleckého prednesu sa v jednotlivých kategóriách umiestnili žiaci nasledovne:

Kategória 2.- 4. ročník - próza

1. miesto - E. Jánošová /3.A/

2. miesto - S. Ondrejíčková /3.A/

3. miesto - V. Kálmán /3.A/

Kategória 2.- 4. ročník - poézia

1. miesto -  T. Jančovičová /2.roč./

2. miesto -  F. Cvičela /4.roč./

3. miesto - L. Bučeková /3.A/

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hollého pamätník 1. stupeň .

•  Brejkomat oznam
            • Brejkomat oznam

• Oficiálne stanovisko spoločnosti RAJO, ktorá u nás prevádzkuje automat na výdaj mliečnych produktov
              pozastavuje výdaj jedného neochuteného mlieka pre žiaka zdarma.
              Ceny upravili nasledovne:
              • Brejky biele mlieko 3,5% 250 ml na 0,40 EUR / ks
              • Brejky biele mlieko bezlaktózové 3,5 % 250 ml na 0,50 EUR / ks
              Cena všetkých nedotovaných ochutených mliek ostáva 0,60 EUR / ks.

• Okresné kolá predmetových olympiád

• V uplynulých dňoch boli naši žiaci úspešní v okresných kolách predmetových olympiád.

V okresnom kole dejepisnej olympiády v kategórii D sa Martin Koreň (VIII.B) umiestnil na 3. mieste, v kategórii E Lukáš Tománek (VII.B) sa umiestnil na 2. mieste a v kategórii F Margaréta Mlíchová (VI. ročník) na 5. mieste. V okresnom kole biologickej olympiády v kategórii C sa Paulína Vörösová (VIII.A) umiestnila na 2. mieste a Mia Bobáková (IX. ročník) sa stala úspešnou riešiteľkou. Všetkým žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Paulínke Vörösovej a Lukášovi Tománkovi budeme držať palce v krajských kolách olympiád. P. uč. Mlíchová

• Karneval v ŠKD

• Fašiangové obdobie je spojené so zábavou a KARNEVALOM. Nebolo tomu inak ani u nás v škole, kde si deti spoločne užili zábavné popoludnie v maskách. Predstavili sa v úvodnom tanci, spoločne si zasúťažili a zabavili sa. Všetci prežili jedno čarovné popoludnie plné radosti, obohatené o krásne zážitky.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval v ŠKD.

• Valentínsky kvet

• Pri príležitosti sv.Valentína sa žiaci za pomoci členov ŽŠR vzájomne obdarovali “retro“ valentínskym kvietkom. Potešili aj svojich pedagógov. Ďakujeme pani Gabike Bekečovej za zabezpečenie kvetov.

Mgr.Dajana Mrvová ŽŠR Do fotogalérie bol pridaný nový album Valentínsky kvet .