Vzbudiť záujem detí o čítanie kníh je celkom náročné. Najmä v triede, v ktorej prevažujú chlapci- futbalisti. Naši žiaci z 3. B už druhý rok dokazujú, že čítanie je prirodzenou súčasťou detstva, únik z reality, spôsob oddychu a dokáže zaujať takmer každého, stačí si iba vybrať tú správnu knihu, ktorá je pre každého iná. U nás v triede prostredníctvom vypracovaného čitateľského denníka, vlastnej ilustrácie a prerozprávania deja ožívajú rôzne príbehy o zvieratkách, rozprávky, komiksové príbehy a dokonca aj biografie známych osobností.Najviac kníh prečítal žiak Michal B., ktorý obhájil prvenstvo z minulého školského roka. Žiaci (v počte 16) tento školský rok prečítali spolu 76 kníh. V tomto počte nie sú zahrnuté knihy zo školskej ani triednej knižnice, ktoré sme tiež na hodinách čítali. Väčšina žiakov uznala, že je to málo kníh a mohli prečítať aj viac. V čítaní pokračujeme aj budúci školský rok a dúfame, že počet kníh bude vyšší!Mgr. M. Brošová
Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítanie kníh v 3.B.