• NP edIT

• V apríli 2021 sa začal národný projekt edIT. Je zameraný na prispôsobenie sa výchovno-vzdelávacieho procesu aktuálnym potrebám vo vzdelávaní, a to najmä podporou rozvoja digitálnych zručností žiakov a učiteľov, a postupného nástupu hybridného vzdelávania.

• Projekt sa realizuje z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

• V rámci projektu učitelia 2. stupňa mohli požiadať o notebook alebo konvertibilné zariadenie na výučbu predmetu, pokiaľ také zariadenie nevlastnili.  V súčasnosti  prebieha odovzdávanie zariadení učiteľom 2. stupňa po jednotlivých krajoch. Tento krok určite podporí učiteľov, aby mohli zlepšiť nielen svoje digitálne zručnosti, ale aj žiacke digitálne kompetencie a pomôže im zapojiť digitálne technológie do výuky.

•  „Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“