• Základné ustanovenia

• Základné ustanovenia školského parlamentu:

1. Školský parlament je zložený zo zástupcov žiakov tried 4. až 9. ročníka ZŠ.

1. Členovia školského parlamentu sú volení svojimi spolužiakmi na začiatku školského roka. Svoju funkciu zastávajú v príslušnom školskom roku, v prípade nutnosti môžu byť nadpolovičnou väčšinou svojich spolužiakov odvolaní a na ich miesto bude zvolený iný triedny zástupca.

1. Zvolený člen je povinný zúčastňovať sa na riadnych a mimoriadnych zasadnutiach školského parlamentu, v prípade nutnosti sa ospravedlniť a zabezpečiť za seba náhradu.

1. Všetci členovia školského parlamentu majú rovnoprávne postavenie, v prípade hlasovania platí 1 člen = 1 hlas. Prítomní dospelí hlasovacie právo nemajú.

1. Žiaci si volia spomedzi seba predsedu, podpredsedu a zapisovateľa parlamentu.

1. Predseda, podpredseda a zapisovateľ tvoria trojčlenné predsedníctvo parlamentu. čestným členom predsedníctva je riaditeľ školy.

1. V prípade rovnosti hlasov má predseda parlamentu právo dvoch hlasov.

1. Parlament zasadá 1x za mesiac, zasadnutia zvoláva jeho predseda/podpredseda, nad prácou parlamentu prevzala dohľad vyučujúca Mgr. Miroslava Letanovská.

1. Každý člen školského parlamentu má za povinnosť informovať svojich spolužiakov o priebehu zasadnutí, o prediskutovaných problémoch a rozhodnutiach, ku ktorým došiel školský parlament.

1. Rozhodnutia školského parlamentu sú pre všetkých žiakov školy záväzné.

1. Školský parlament nebude zasahovať do školských záležitostí, o ktorých rozhoduje výlučne riaditeľ školy.

1. V prípade, že práca školského parlamentu bude iba formálna, môže riaditeľ školy jeho činnosť kedykoľvek ukončiť.